Idealna metoda odwzorowania – sublimacja

Gadżety reklamowe są przydatnym narzędziem w zmaganiach wielu firm o pierwszeństwo w stawce konkurentów. Jednym z częściej używanych asortymentów są koszulki z nadrukiem.

Nie ma lepszej metody
Druk sublimacyjny jest dokładny w odwzorowaniu wszystkich, nawet najdrobniejszych szczegółów. Projekty, nawet bardzo zawiłe, z dużą ilością detali i bogatą kolorystyką wyglądają identycznie na ekranie komputera i na tkaninie.

Jak działa druk sublimacyjny
Nadruki na koszulki możliwe są dzięki wykorzystaniu starego prawa fizycznego opisanego jeszcze w średniowieczu przez przedstawiciela awangardy chemicznej dwunastego wieku, alchemika zwanego lakonicznie Pseudo Geber.

Naukowiec zaobserwował, że niektóre substancje zmieniają swój stan skupienia w nieszablonowy sposób. Właśnie dzięki tej odmienności nadruki na koszulkach mają tak, iście zegarmistrzowska dokładność. Otóż Pewne kompozycje materiałowe po podgrzaniu ich stałej frakcji zmieniają się w substancję lotną, jednak po drodze pomijając fazę ciekłą.

Drukowanie sublimacyjne stosuje się do znakowania przeróżnych przedmiotów. Warunkiem jest obecność poliestru w składzie podłoża. Dlatego substancje niezawierające tego polimeru pokrywane są dodatkowo emalią o właściwym składzie. Tekstylia zaś produkuje się z tkanin zawierających wystarczającą ilość poliestru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *